michalina/ Grudzień 12, 2018/ Różności

Ho ho ho 😀 . Już niedługo kolejne święta. Dzisiaj krótki wpis z inspiracjami prezentów dla biegacza na każdą kieszeń 😉 .

Dla początkującego biegacza

Z początkującym biegaczem zazwyczaj nie ma problemu z wyborem prezentu. Przyda się wszystko – od czołówki po buty. Można tutaj za niewielki budżet skompletować fajną „wyprawkę” bądź też inne biegowe niezbędniki. A co potrzebuje nowy biegacz ? Wszystko  😀 .
Na zimne dni:
opaska na głowę/tudzież czapka, komin, rękawiczki, rękawki i  standard świąteczny – skarpety 😉 .
Tutaj ceny zaczynają się od 20 zł wzwyż.
Fajnym prezentem będzie również książka dla początkującego biegacza (np. „Bieganie metodą Gallowaya” autorstwa Jeffa Gallowaya kosz ok.30 zł).
Pakiet startowy na 2019 r. 😀  . Motywacja do aktywnej zimy ! Tutaj też spokojnie zmieścimy się w budżecie do 50 zł 🙂
Wałek do rolowania (ceny już od 20 zł ) – myślę, że przydatny dla każdego 🙂 .

Dla początkującego maratończyka

Tutaj już powoli zaczynają się schody, ponieważ osoby mające w planach pierwszy maraton są zazwyczaj już w biegowym światku od jakiegoś czau. Tak więc mają również i więcej ekwipunku. Na szczęście biegacz nigdy nie ma dość 😀 . Zawsze się przyda nowa koszulka biegowa (np. ze śmiesznym napisem), coś na na bidony/żele (przy maratonach rzecz niezbędna), lektura, która uchroni naszego początkującego biegacza przed kontuzjami 😉 .
Tak więc początkującemu maratończykowi (i nie tylko 😉 ) możemy kupić plecak do biegania, pas na bidony/z bidonami, książkę (np. „Maraton. Trening metodą Gallowaya”, autora podpisywać nie trzeba 😉 ), skarpety/opaski kompresyjne. Porządne skarpety też się nadają 😉 .
Prezenty tego typu to koszt od 40 zł wzwyż. Plecaki biegowe znajdziecie już od 70 zł, pasy z bidonami od 60 zł.
Fajnym prezentem będzie np. wiatrówka/kamizelka na wietrzne dni lub coś z ciuchów na deszczowe dni treningowe 🙂 Takie kamizelki/wiatrówki znajdziemy już w cenie od 40-50 zł wzwyż.

Dla początkującego ultrasa

Im bardziej „zaawansowany” biegacz tym ciężej znaleźć coś czego nie ma 🙂 . Jeżeli macie do obdarowania osobę, która próbuje lub chciałaby spróbować swoich sil w biegach ultra na pewno się jej przyda:  książka „Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz” autorstwa Violetty Domaradzkiej i Roberta Zakrzewskiego – NOWOŚĆ tegoroczna (ok.40-50 zł), polecam również książkę „Urodzeni Biegacze” autorstwa Christophera McDougalla – świetna opowieść 😀 .
Jeżeli macie przeznaczony większy budżet na swojego ultrasa to możecie zainwestować w dobry plecak dla ultramaratończykow, kijki do biegania lub profesjonalną odzież do biegania. Tutaj koszty kształtują się już 3 cyfrowo 😉 .

Dla starych wyjadaczy

Tutaj bezpieczny będzie tylko zakup bonu podarunkowego do ulubionego sklepu 😀 No i nie zapomnijcie o skarpetach 😀 😀 😀 .

Ona

Share this Post